piątek, 21 grudnia 2012

Post techniczny #5: Świąteczne podsumowania na wykresologii

źródło: demo.prosklepy.pl
Święta, święta, więc poważnych notek nie chce się pisać. Zamiast tego garść statystyk dotyczących bloga Wykresologia. Jednocześnie bardzo dziękuję za czytanie bloga w 2012 roku i zapraszam do jeszcze bardziej aktywnego korzystania z niego w 2013 roku! Co nie znaczy, że w 2012 roku nie pojawią się już żadne notki :)

Wesołych Świąt!

Tygodniowy rekord odwiedzin wszech-czasów padł w tygodniu 2.12-8.12: 297 odwiedzin

Google Analytics
Miesięczny rekord wszech czasów także zanotowano w 2012 roku - i to w najkrótszym miesiącu - lutym kiedy było 1 001 odwiedzin.

W całym 2012 roku (a przynajmniej do dziś) odwiedziło nas 4 678 unikalnych użytkowników 8 212 razy, odsłaniając 12 069 stron!

Ranking miast:

Google Analytics
Najwyżej w rankingu spośród zagranicznych miast są: Glasgow (12 miejsce) i Edynburg (13 miejsce). Pozdrawiam Szkocję! :) W pierwszej 50-tce są jeszcze 3 inne miasta brytyjskie - stąd Wielka Brytania ustępuje tylko Polsce w rankingu państw. Kolejne miejsca okupują: USA, Niemcy i ... Brazylia. W sumie w rankingu jest aż 55 państw, czyli 28% wszystkich na świecie :)

Najpopularniejsze notki:

Według google analytics:
1. Instrumenty finansowe w pytaniach i odpowiedziach 
2. Notowania WIG20 w excelu oraz start nowego działu narzędzia
3. Jak obliczać rentowność inwestycji w obligacje?
4. Dlaczego pozycje długie są lepsze niż krótkie?
5. Alior Bank vs Czerwona Torebka Część II: Czerwona Torebka (ta notka zdobyła wysokie miejsce, mimo, że wisi dopiero od połowy miesiąca!)
6. Dlaczego powinieneś zainteresować się automatycznymi systemami transakcyjnymi? (Część I)

Co ciekawe widget Blooger'a inaczej liczy najpopularniejsze posty, przyznając bardzo wysokie miejsce np. notce: MFW i Polska, kto tu komu pożycza? Analizy google traktuję jako pewniejsze, gdyż korzystam z nich od dawna, a widget mógł nie zliczać wejść sprzed jego instalacji.

Plany na przyszłość:

O to chciałbym zapytać Was, Czytelników, stąd prośba o wypełnienie ankiety w prawym górnym rogu bloga ;) 

5 komentarze:

 1. Ja się za bardzo nie zdziwiłem bo blog jest naprawdę świetny :). Zawsze są tu ciekawe informacje które mnie zaskakują.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za miłe słowa, to szczególnie motywuje do dalszej pracy nad blogiem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja również często przeglądam ten blog i nie będę ukrywała ze wiele się tutaj nauczyłam. Mogę powiedzieć tylko dziękuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dopiero teraz zobaczyłem do podsumowanie :) bardzo ciekawe , mam nadzieje w tym roku też takie będzie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Również zgodzę się z tym, że blog jest super. Mnóstwo przydatnej wiedzy się tutaj znajduje. Szkoda tylko, że nie widać nowych postów :)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za każdy komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...