sobota, 30 kwietnia 2011

Płaska korekta to dobry scenariusz dla byków

Kwiecień przyniósł ataki na szczyty hossy, z których kilka przyniosło poprawę tej wartości (zwykle intraday, choć 6 i 28 kwietnia, rekordy ustanowiła też cena zamknięcia). Sporym wydarzeniem było wyjście górą z kilkumiesięcznej konsolidacji (trendu bocznego). Ci, którzy od razu wieszczyli dynamiczny atak na 3000, muszą jeszcze trochę poczekać.

Rynek wybrał bowiem kilkusesyjną konsolidację pod poziomami szczytów. W dodatku, wszystko dzieje się na zmniejszonych, przed majówkowych obrotach. I już gorące głowy wieszczyły niedźwiedzią próbę powrotu do rzeczonego kanału bocznego.

Moim zdaniem jednak, wariant płaskiej korekty jest idealny właśnie dla byków. Znamienne, że WIG20 utrzymuje się nad poziomem 2900, a mała korekta ceny na praktycznie wszystkich walorach WIG20 zapewne przekona inwestorów, aby dołączali się do byków, które w pełni kontrolują sytuację. Spójrzcie na wykres wczorajszych (28.04) notowań WIG20 - na pierwszy rzut oka widać poziomy obrony w okolicach 2910.Równe, spokojne i stabilne zachowania największych spółek wyglądają mi na przygotowywanie terenu do ruszenia ławą na 3000 pkt. Świąteczne nastroje po majówce powinny pomóc optymistom.

Decyzja należy do Was, miłego weekendu

2 komentarze:

  1. Spójrz, co robi w tym czasie USA i porównaj oba wykresy :) Nie mówię, że nie masz racji, ale uklepujemy opór, podczas gdy oni lecą w górę.

    Ciekawie może być, gdy w USA zabraknie pary.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie pierwsze to rozjechanie korelacji w tym roku. Słabsze zachowanie od SiP nie musi oznaczać tak dużej słabości naszego rynku - od początku stycznia do połowy lutego też byliśmy wyraźnie słabsi od parkietów europejskich czy amerykańskich, ale podczas tsunami nadrobiliśmy i do drugiej połowy kwietnia byliśmy z SiP na równi pod względem stopy zwrotu od początku roku. Teraz znowu odstajemy, ale myślę, że kluczową sprawą jest niski wolumen który nie potwierdza tej słabości...

    a jak będzie zobaczymy:)

    OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za każdy komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...