niedziela, 7 listopada 2010

ATC, CNG - krótka analiza

Odpowiadając na prośbę czytelnika henry'ego przedstawiam "rzut oka" na spółki ATC i CNG.

1) ATC
Wykres daily, 6 miesięcy:

 Po dłuższym okresie spadków, ostatnio nawet dynamizujących swój przebieg, mamy wreszcie do czynienia z powtórzonym dnem (dolna linia) i względną konsolidacją (czerwona elipsa) dodatkowo optymizm wzmacnia piątkowa biała świeca. Istotne będzie teraz, czy kurs zdoła zamknąć dwie ostatnie duże luki i przebić tym samym ważny opór (górna linia). Uwaga też na linię trendu spadkowego, która będzie działała jak silny opór (zielona linia).
Pozytywem są oscylatory, które znajdują się na bardzo niskich poziomach.
Ogólnie bałbym się wchodzić w spółkę teraz, choć jeśli uda jej się pokonać dwie wspominane wcześniej linie oporu, może nieźle sobie radzić. Jednak póki co potwierdzenia wybicia nie ma.


2) CNG
wykres weekly, 2 lata:

Udało się przebić średnioterminowy trend spadkowy. Wyjście jest trochę "bokiem", ale potwierdzone przez średnie kroczące (4,9,18 EMA na rysunku). Mój stosunek do tej spółki jest pozytywny, choć na kokosy bym nie liczył. Możliwe też, że będzie się długo "kisić" na obecnych poziomach cenowych, bo jednoznacznego przejścia do trendu wzrostowego nie ma, a trend spadkowy może się przecież zamienić na boczny. Widzimy zresztą, że w czerwcu przez jakiś czas te poziomy cenowe też były wykorzystane do konsolidacji. Zaletą jest, że łatwo wyznaczyć punkty oporu i wsparcia (kolejne wierzchołki trendu spadkowego).

Pozdrawiam!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Z góry dziękuję za każdy komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...