czwartek, 25 października 2012

Kilka kresek dla Tauronu

Trochę dla treningu, trochę dla odświeżenia umiejętności analizy technicznej, a trochę z ciekawości co dzieje się u mojej ulubionej spółki, nakreśliłem kilka kresek dla Tauronu:

analiza BW, dane: stooq.pl
Tauron pokazał niezłe wyniki za II kwartał, z niecierpliwością czekam więc na pulikację raportu za IIIQ  (ma nastąpić 13 listopada). Kurs od dawna słabo sobie radzi, wrześniowy szczyt, od którego kurs zresztą mocno się oddalił, nie był nawet rocznym maksimum. 

Warto pamiętać, że na spółce niewątpliwie ciąży oferta publiczna ZE PAK. Więcej spółek energetycznych w portfelu oznacza wycofywanie kasy z Tauronu i pakowanie w PAK (nomen omen :) ). Jeżeli bowiem fundusz nie chce zwiększać zaangażowania w sektor energetyczny, to chętnie po prostu zdywersyfikuje portfel.

Oscylatory nie wyglądają tak, żeby potencjał do spadków się wyczerpał. Z drugiej strony warto obserwować kluczowe wsparcia a wiec 50% zniesienia Fibo (4,48) oraz wyraźny dołek z drugiej połowy lipca (4,40). Jeżeli one się obronią, a górne ograniczenie kanału spadkowego rozpoczętego w drugiej połowie września zostanie przebite, możemy liczyć na testowanie wrześniowego szczytu. Czynnikami wspierającymi taki scenariusz byłyby dobre wyniki za III Q oraz niezły debiut ZE PAK (planowany na 31 października).

3 komentarze:

 1. Hej. A jak oceniasz szanse na realizację korekty ABC w górę? Bo to co ostatnio się wyrysowało wygląda teraz jak 5-tka spadkowa(choć jeszcze w niedzielę obstawiałem że to korekta)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe spostrzeżenie ;) Co prawda niezbyt lubię teorię fal i nie do końca wierzę w jej zastosowanie na rynkach akcji, ale w tym ruchu rzeczywiście łatwo zauważyć 5 fal. Przy takiej interpretacji moglibyśmy liczyć na ruch powrotny (korekta ABC) w okolice 4,80 (tam przebiega linia szyi niezbyt wyraźnej formacji RGR, która została przełamana przez trzecią falę ruchu 1-2-3-4-5 w okolicach 4,80 właśnie).

  Twoja interpretacja jest równie ciekawa i prawdopodobna, ale ja wolę patrzeć na ruch 1-5 jako techniczną korektę ruchu wzrostowego maj-wrzesień (taki nie do końca regularny klin). Moja interpretacja jest bardziej optymistyczna, bo zakłada powrót do wzrostów i atak na szczyt wrześniowy, czyli około 5,15. Jednak z pewnością uważnie będę patrzył na 4,80, dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 3. Proszę bardzo;) Trzymam kciuki za skuteczność analizy:)

  OdpowiedzUsuń

Z góry dziękuję za każdy komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...